Techniek die je daadwerkelijk ziet werken
Kevin studeerde Technische Informatica, een opleiding waarin hardware en software samenkomen. Juist die combinatie trok hem richting industriële automatisering.
“Wat ik mooi vind aan industriële automatisering is dat je het resultaat echt ziet. Een productielijn, machines, robotarmen: software zorgt er uiteindelijk voor dat er fysiek iets gebeurt.”
Na een afstudeerstage ging Kevin aan de slag als Service Engineer bij een industriële automatiseerder. Daar werkte hij aan storingen en technische vraagstukken bij uiteenlopende klanten en leerde hij PLC-techniek in de praktijk. Daarnaast zag hij van dichtbij hoe operators dagelijks met machines en software omgaan.
“Als een machine stilstaat, wil een operator vooral zo snel mogelijk verder. Die praktijkervaring neem ik mee. Je kunt technisch iets heel mooi bedenken, maar uiteindelijk moet het op de werkvloer ook gewoon werken.”
Een volgende stap richting het totale productieproces
Na ruim twee jaar was Kevin toe aan een nieuwe uitdaging.
“Ik wilde graag wat verder uitzoomen. Ik was veel bezig met PLC’s en besturingen, terwijl ik het juist interessant vind om naar het hele productieproces te kijken.”
Die mogelijkheid vond hij bij Greywise. Als Technisch Projectversneller combineert Kevin zijn technische achtergrond met de kennis die binnen Greywise aanwezig is rondom productieprocessen, MES en implementaties.
“Ik denk dat mijn kracht vooral zit in de combinatie. Ik kijk technisch naar een vraagstuk, maar wil ook begrijpen hoe het totale proces werkt. Daar wil ik een brug tussen vormen.”
Eerste focus: TilliT
Een belangrijk onderdeel van Kevins eerste maanden is TilliT. Greywise werkt met dit cloud-native MES-platform en Kevin wordt een van de collega’s die zich nadrukkelijk gaat specialiseren in de technische inrichting ervan. Hij doorloopt daarvoor verschillende trainingen en bouwt zelf een omgeving op. Materialen, equipment, productieprocessen en scheduling komen daarbij allemaal voorbij.
“Je leert eerst alle losse bouwstenen kennen. Daarna zie je hoe die onderdelen met elkaar verbonden zijn en samen een complete applicatie vormen.”
Het doel? Niet alleen kennis opdoen, maar het ook kunnen laten zien. Na zijn opleidingsperiode wil Kevin een volwaardige TilliT-demo kunnen geven waarin geïnteresseerden kunnen zien hoe een productieproces in het platform wordt ingericht en gedigitaliseerd.
De volgende laag: integratie
Minstens zo interessant is de volgende stap. Want het configureren van een MES is één ding. In de praktijk moet het systeem ook communiceren met de rest van het IT- en OT-landschap van een productiebedrijf. Hoe krijg je informatie vanuit een ERP-systeem naar het MES? Hoe wissel je informatie uit met machines en PLC’s? Welke rol kunnen REST API’s of MQTT daarin spelen? En hoe past een concept als Unified Namespace binnen zo’n architectuur? Dat zijn precies de onderwerpen waarin Kevin zich de komende periode gaat verdiepen.
Binnen TilliT gaat hij onder andere aan de slag met de REST API, MQTT en de Ignition-module. Daarnaast staan technieken en tools als Node-RED, Postman en JavaScript op zijn leerprogramma. Voor Greywise betekent dit dat we onze kennis rondom de technische integratie van MES verder uitbouwen en daar met Kevin nog meer expertise voor in huis halen.
“Als we straks een MES implementeren, wil je niet alleen weten hoe je het systeem configureert. Je wilt ook begrijpen hoe je ervoor zorgt dat het goed gekoppeld wordt met bijvoorbeeld ERP en de besturing. Dat hele plaatje wil ik leren begrijpen.”
Veel te ontdekken
De eerste weken stonden daarom vooral in het teken van leren, ontdekken en kennismaken. Kevin bezocht Momentum, het jaarlijkse event van Brighteye, en liep mee bij een klant waar collega’s bezig waren met trainingen voor operators. Ook de cultuur binnen Greywise bevalt hem.
“Wat me opvalt is dat er veel ruimte is voor nieuwe dingen. Nieuwe applicaties, technieken en ideeën worden snel opgepakt en onderzocht. Dat past goed bij mij.”
De ambitie voor het komende jaar is dan ook duidelijk: veel kennis opbouwen en die zo snel mogelijk in de praktijk brengen.
“Ik hoop dat ik over een jaar zelfstandig een goede TilliT-applicatie kan bouwen en aan een echte implementatie heb meegewerkt. Als ik dan ook het integratiestuk goed beheers en begrijp hoe alles met elkaar samenhangt, zou dat voor mij een mooi resultaat zijn.”




