...

Daelmans | Implementatievoorbereiding WMS

Na een zorgvuldig selectieproces heeft Daelmans de keuze gemaakt voor de MOMS-oplossing van Objective (Aptean). Een groot voordeel van Objective is dat het een geïntegreerde MOMS-oplossing is die zowel een WMS als MES bevat. Besloten is om eerst het WMS te implementeren en daarna verder te gaan met het MES. Voordat Daelmans samen met Objective kon starten met de daadwerkelijke implementatie, hebben wij hen begeleid bij de implementatievoorbereiding.
Na een zorgvuldig selectieproces heeft Daelmans de keuze gemaakt voor de MOMS-oplossing van Objective (Aptean). Een groot voordeel van Objective is dat het een geïntegreerde MOMS-oplossing is die zowel een WMS als MES bevat. Besloten is om eerst het WMS te implementeren en daarna verder te gaan met het MES. Voordat Daelmans samen met Objective kon starten met de daadwerkelijke implementatie, hebben wij hen begeleid bij de implementatievoorbereiding.

De uitdaging

Daelmans heeft besloten om het WMS en MES van Objective te implementeren. Voordat samen met Objective gestart kan worden met de uitvoering, hebben wij Daelmans geholpen met de voorbereiding op deze implementatie. Dit is een belangrijke stap in het gehele proces en wordt in de praktijk helaas nog vaak overgeslagen.

Wij raden onze klanten altijd aan om goed voorbereid in gesprek te gaan met de systeemleverancier, zodat er geen onnodige discussies ontstaan en de eerste workshops efficiënt kunnen worden doorlopen.

Onze aanpak

De aanpak van Greywise sluit goed aan op de vraag van Daelmans. Daarom hebben wij voorgesteld om onze aanpak, die reeds bij meerdere voedingsmiddelenproducenten is toegepast, zoveel mogelijk te volgen.

De voorbereidingsfase bestond uit:

  • Het opstellen van de roadmap en scope
  • Het opstellen van een template-projectplan
  • De voorbereiding van het IT/OT-infrastructuurplan

Hieronder worden deze onderdelen verder toegelicht.

Roadmap en scope

Het WMS wordt niet in één keer over alle fabrieken en met alle functionaliteiten geïmplementeerd. De uitrol vindt gefaseerd plaats, zoals vastgelegd in de roadmap.

Om te bepalen welke fasering het beste bij Daelmans past, is een workshop georganiseerd waarin gezamenlijk de fasering is vastgesteld.

Elke fase in de roadmap wordt beschouwd als een afzonderlijk project, met een eigen scope en betrokkenen.

Opstellen van een template-projectplan

Elke fase binnen de roadmap wordt uitgevoerd als een apart project. Voor iedere fase is daarom een projectplan nodig dat volledig is toegesneden op die specifieke fase.

Om te voorkomen dat het opstellen van een projectplan per fase opnieuw veel tijd kost, is eerst een template-projectplan opgesteld. Hierin zijn alle afspraken, werkwijzen, procedures en verantwoordelijkheden vastgelegd.

Bij de start van een nieuwe implementatiefase hoeven alleen de fase-specifieke onderdelen te worden ingevuld, zoals de scope, planning en betrokken medewerkers.

De system integrator is hierbij actief betrokken, zodat ook de best practices van de integrator worden meegenomen en zij zich committeren aan de gekozen aanpak.

In het template-projectplan zijn onder andere afspraken en uitgangspunten vastgelegd voor de volgende onderwerpen:

  • Projectorganisatie en verantwoordelijkheden
  • Besluitvorming, go/no-go-momenten en bijbehorende criteria
  • Masterdata
  • Autorisaties
  • Testaanpak
  • Change management
  • Training en opleiding
  • Gebruikersdocumentatie
  • Support en beheer

Voorbereiding IT/OT-infrastructuur

Voordat het project start, is het belangrijk een duidelijk beeld te hebben van de gewenste technische infrastructuur. Op basis daarvan kan worden vastgesteld of de huidige infrastructuur voldoet of dat aanpassingen nodig zijn. Eventuele aanpassingen kunnen in de eerste fase van de implementatie worden gerealiseerd of parallel daaraan worden opgepakt.

Bij het bepalen van de gewenste technische infrastructuur zijn onder andere de volgende vragen beantwoord:

  • Is de infrastructuur robuust genoeg om productiestilstand te voorkomen en de performance van MES te garanderen?
  • Is de cybersecurity op orde?
  • Is duidelijk op welke technische wijze de interfaces gerealiseerd moeten worden?
  • In welke delen van de fabriek wordt draadloos gewerkt en is daar voldoende wifi-dekking?
  • Wordt MES gehost op centrale servers voor alle fabrieken, op servers per fabriek, of in een combinatie van beide?

Omdat de realisatie van (delen van) de gewenste infrastructuur tijd en investeringen vraagt, is het belangrijk dit tijdig inzichtelijk te maken. De uitvoering hiervan hoeft geen onderdeel te zijn van het implementatieproject zelf, maar kan bijvoorbeeld door de IT-afdeling worden gemanaged.

Wat is het resultaat?

  • Er ligt nu een gedegen plan waarmee de implementatie kan worden gestart.
  • Daelmans kan goed voorbereid de gesprekken met Objective aangaan.
  • De blueprint- en requirementfase met Objective zal naar verwachting efficiënter verlopen.

Vervolgstap

De volgende stap is de daadwerkelijke implementatie van het WMS en, in een latere fase, het MES.

Meer over MES

Blijf op de hoogte van debelangrijkste ontwikkelingen op
het gebied van MES en MOMS.

Lees verder

You have Successfully Subscribed!

You have Successfully Subscribed!

You have Successfully Subscribed!

You have Successfully Subscribed!